KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16652005
nr 1665 2005
Lauri Nila
(1898-1983), Finland
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad, daterad -64. Olja på duk, 49x34 cm, yttermått inklusive ram: 65x50 cm
Lauri Nila, finländsk bildkonstnär född 1898, död 1983.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 december 2024
kl 18:39:53
7/12 01:10:49